Nissan Qashqai Lastik Ebatları

Bir Markanın Yükselişi

Kenjiro Den ve iki ortağı Kaishinsha Motorcar Work isminde şirketi kurduklarında takvimler 1910 yılını gösteriyordu. Kurulduktan sadece dört yıl sonra “DAT” ismini verdikleri ilk otomobillerini ürettiler. 1925 yılında ise ürettikleri ilk aracın hatırasına şirketlerinin ismini DAT Motor Co. Olarak değiştirdiler. 1934 yılında ise stratejik bir isim seçimi yaparak şuan ki Nissan ismini aldılar. Japonya’nın Yokohama şehrinde kurulan Nissan 1962 yılında gelindiğinde ise Avrupa’nın birçok ülkesine otomobil ihraç etmeye başladı.

27 Mart 1999 yılında Fransız Otomobil devi Renault ile yollarına birleştiren Nissan, bu stratejik hamlesi ile yaşadığı ekonomik sıkıntılardan kurtulurken yeni pazarlara açılma fırsatı ve en yeni tasarım modellerini transfer etme imkanına kavuşuyor, Renault ise Nissan’ın Kuzey Amerika’daki pazar üstünlüğüne ortak olarak Amerika Kıtası’na giriyordu. Her iki firma için bu birleşme tam anlamıyla kazan kazan anlaşması oldu.

Nissan bu birliktelikle ekonomik sıkıntılardan kurtuldu ve yeni modellerini sırasıyla üretim bandından çıkarmaya başladı. 199 yılında üretilen Nissan Micrayılın en iyi otomobili” seçildi. Her geçen gün gücüne güç katan Nissan, yurt dışı üretim kapasitesini 10 milyon adede çıkardı.

2006 yılında ise Nissan 4x4 ve SUV modeli olan Nissan Qashqai modelini üreterek pazara sundu. Nissan Qashqai İngiltere’nin Sunderland şehrinde üretimine devam ediyor. Aynı tesislerde Nissan Qashqai modelinin yanında Nissan Juke, Nissan Note ve Nissan Leaf modelleri de üretiliyor. Sportif görünümü, geniş iç hacmi ve uygun fiyat avantajı ile Nissan Qashqai tüm Nissan modelleri arasında en çok satanı. Qashqai’ler şimdilerde dünyanın her yerinde yollarda boy gösteriyor.

Qashqai kullananların hemen hemen hepsi arabaları duygusal bağ kurduklarını söyleyebiliriz. Bunu nerden mi anladık? Qashqai tutkunları arabaları ile yaşadıkları tüm deneyimleri sosyal medyada paylaşıyorlar da ondan. Qashqai sahibi biri arabasında keşfettiği bir özelliği diğer Qashqai kullanıcıları ile paylaşmaktan çekinmiyor. Hatta arabası ile yaşadığı kötü olayları ya da kaza deneyimlerini paylaşarak çözüm üretebiliyorlar. Facebook sosyal medyada hesaplarını aktif olarak kullanan Qashqai severler, binlerce üyeye sahip sosyal paylaşım gruplarında çeşitli organizasyonlar da yaparak bir araya gelebilme fırsatı yaratıyorlar.

Nissan Qashqai modeli 2006 yılından günümüze üretiliyor. Nissan Qashqai çeşitli motor seçenekleri ve 4x4 ile 4x2 çekiş özellikleriyle de pazar payını geniş tutmayı amaçlıyor.  Oto Lastik Burada olarak Nissan Qashqai modellerinin motor ve diğer aksamlarını işin uzmanlarına bırakarak, asıl ilgi alanımız olan araba lastiği konusunda Qashqai tutkunlarına tecrübelerimizi ve önerilerimizi sunmak istiyoruz.

Nissan Qashqai Lastik Ebatları

Nissan Qashqai 1.2 DIG T115 modeli ile Nissan Qashqai 2.0 L140 modeli arasında 4 farklı lastik ebadı mevcuttur. Bunlar;

215 65 R16

215 60 R17

215 55 R18

225 45 R19

Aracınız fabrika çıkışlı olarak sıfır kilometrede almışsanız eğer Qashqai modelinin motor gücü versiyonlarına göre yukarıda Nissan Qashqai lastik ebatlarının birini aracınızın altında takılı görürsünüz. Diğer taraftan QASHQAI’nizi ikinci el olarak almışsanız eğer; önceki sürücü tarafından jant değişikliği yapılmış olabilir, doğal olarak aracınızın lastik ebat bilgileri de değişmiş olabilir. İster ilk durumda olsun isterse ikinci durumda olsun, lastik almaya karar verdiğiniz de mutlaka aracınıza takılı lastiğin ebat bilgilerini kontrol edin. Lastik ebat bilgilerini aracınızın orijinal kitapçığına ya da aracınıza takılı lastiklerin yanak kısmına bakarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

 

Ayvaz Otomotiv Whatsapp Hattı