İşte Bu Bizim Hikayemiz

Ayvaz Otomotiv  Şirketler Grubu sahibi Yasin AYVAZ, çekirdekten sanayici olarak 2001 yılında Samsun Gülsan Sanayi Sitesi’nde küçük bir dükkanla işe başladı. Anadolu insanın içinde var olan girişimcilik ruhu ile Karadeniz insanın pratik zekası şahsında buluşunca yeni sektörlere atılmak, alanında zirveye ulaşmak fazla zaman almadı.  

Bu kapsamda Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ve tek fren tamir merkezini kurdu. Ayvaz Oto Fren Tamir ve Bakım Merkezinde günde onlarca araç çok kısa süre içerisinde araç fren bakımlarını, balata ve lastik değişimleri yaptırabilmektedir. Bakım ve tamir süresinin kısalığı ve de kalitesi, yanında müşteri memnuniyetini de getirdi.  

Diğer taraftan Otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan servis ekipmanlarını sunmak üzere, Auto Pro-up şirketinin Türkiye Distribütörlüğü Ayvaz Otomotiv bünyesine alındı. Auto Pro-up şirketinin Türkiye Distribütörü olunması ile beraber torna makinelerini ülke genelinde tanıtımını ve satışına başlandı. Bu sayede yerel bir sanayici olma çemberi kırılarak ulusal bir şirket olma yolunda büyük bir adım atıldı.  

Tekno Vector 7 bilgisayarlı rot ayar makinelerinin Türkiye Distribütörlüğü yine Ayvaz Otomotiv bünyesine alınarak müşteri yelpazesi genişletildi.  Böylece alt takım diye ifade edilen fren sistemlerine ait tüm servis ekipmanlarını aynı merkezden müşterilere sunma hedefi başarılmış oldu.

Servis ekipmanları yanında, kazanmış olduğumuz tecrübeye istinaden ihtiyaç duyulan yedek parça konusunda da girişimlerde bulunuldu. Sarf malzemesi olarak kullanılan yedek parçalardan, “balans ağırlığı” üretimine başlandı. Bu sayede otomotiv sektöründeki çeşitliliğimiz arttarken, imalat sektörüne de giriş yapıldı. Şimdilerde tamamen yerli ürün olarak balans ağırlığı üretimine devam edilmektedir.

Aynı şekilde yerinde ve internet üzerinden lastik satışı ile de e-ticarete dünyasına 2019 yılında adım atıldı. Hemen hemen tüm lastik markaların bulunduğu uygun fiyat ve kargo avantajı ile www.otolastikburada.com olarak artık müşterilerimizin karşısındayız. Bundan sonrası için dürüstçe çalışmak bizden takdir ise siz müşterilerimizden olacaktır. Otomotiv sektöründeki tecrübemizi oto yedek parça ve ekipmanlarına da yansıtarak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza sabırla ve heyecanla devam edeceğiz.

Bundan önce başardık, yine başaracağımıza inancımız tamdır.

 

 

 

 

 

 

 

Ayvaz Otomotiv Whatsapp Hattı