Goodyear Aero Konsept Lastiği

2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda hepsi kendi alanında dev olan otomobil üreticileri ve otomobil orijinal ekipman üreticileri buluşmuş oldu. Uluslararası firmalar yeni yılda ürettikleri otomobilleri sergilerken diğer taraftan geleceğin dünyasına yönelik ürettikleri konsept otomobil ve araçlar ile orijinal ekipmanlarını sergileme fırsatı buldu.

Fuarda, Volkswagen elektrikli scooterı sergilerken, Rusların limuzini olarak bilinen Aurus Senat’ı, Mitsubishi Engelberg Tourer SUV modelini, Ginetta süper otomobil Akulayı, Pirelli lastikleri yaz lastiği performansına sahip “p zero winter” desenli kış lastiğini ve de Goodyear Aero Konsept lastiğini Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı katılımcılarının ilgisine sundu.

Goodyear lastikleri fuara getirdiği konvansiyonel lastiklere ek, konsept bir lastik olan Goodyear Aero lastik katılımcıların hayranlığını kazandı. Fuarda Goodyear Aero Konsept lastiğinin katılımcılarda uyandırdığı bu heyecan Goodyear’ın geleceğin dünyasına hazırlanmada ne kadar doğru bir yolda olduğunun adeta bir kanıtı oldu.

Artan nüfus, büyüyen şehirler ve insanoğluna 24 saatin yetmemesinden kaynaklı zamana karşı yarış,  üretilen her bir üründe inovatif çözümlerin ortaya konulmasını zorunlu kılıyor. Goodyear Aero Konsept Lastiği de takılı olduğu aracın şehir içinde dışında yollarda ilerlemesini sağlarken, trafik sıkışlığı, kaza ya da tamamen sürücü isteği geri aracın uçmasını sağlayan pervanelere dönüşüyor. Goodyear, Aero’yu tasarlarken çevresi lastik ve jant kısmının ise adeta bir pervane gibi dönebilmesini düşünmüş. Böylece lastik üzerinde karada ilerleyen yakın gelecek aracı, jant kısmının pervaneye dönüşerek dönmesi durumunda havalanarak uçabilmektedir.

Geleceğin teknoloji dünyasında yer almak isteyen lastik firmaları da bu teknolojik gelişmeyi yakalamak, markalarını korumak adına AR-GE çalışmalarına devam ediyor ve konsept ürünlerini fuarlarda sergileyerek müşterilerine gelecekte de var olacaklarının güvenini veriyor.

Continental Lastikleri sürücüsüz otomobillerle lastik performans testleri yaparken, Michelin lastikleri ise yine sürücüsüz otomobillerde kullanılacak lastiklerde sıfır gürültü oranını yakalamak için çalışmalar yapmakta.

Dünya’nın en büyük lastik üreticilerinin AR-GE çalışmalarından ve konsept ürünlerinden geleceği gördükleri anlaşılıyor. Yakın gelecekte bu çalışmalar sonuçlarını verirken teknoloji trenini kaçıran firmaları, ihtişamlı günleri geride bırakacakları ve ekonomik varlıklarını korumada zorlanacağı günler bekleyecektir.

Ayvaz Otomotiv Whatsapp Hattı